Elektrický ohradník ochrání vašeho psa
Český národ je národem pejskařů. Dalo by se říci, že nejméně každý druhý či každá druhá rodina tu chová pejska. A v současnosti se s chováním a výchovou psa často hovoří o elektrických pomůckách, jako jsou například elektrické obojky či elektrické ohradníky. V našem článku se pobavíme o druhém zmíněném výchovném prostředku. Otázkou dne tedy je, v jakých případ nám může elektrický ohradník pomoci a jak jej využívat.
Elektrický ohradník má jeden hlavní účel, a tím je zamezení útěku zvířat. Pod tímto pojmem bychom si však neměli představovat elektrický plot, kterým bývají například obehnané výběhy pro krávy. Elektrický ohradník pro psy funguje na jiném principu. Pes totiž nosí obojek, na kterém je připevněný přijímač propojený s vysílačem. Další nezbytnou součástí je izolovaný drát, který je zabudován do země a vede okolo pozemku, na kterém má pes výběh či na kterém se běžně pohybuje. Díky tomu je vytvořen jakýsi neviditelný plot, který zabrání psovi v útěku. V drátu je navíc zabudované nízké napětí, takže ohradník neublíží psovi ani vám.
Jak ohradník reaguje?
V okamžiku, kdy se pes rozhodne utéci a překročí výstražnou zónu, dostane v první řadě nejprve upozornění zvukovým signálem. V okamžiku, kdy bude i přesto pokračovat dál, dostane korekční impuls. Pes velmi rychle pochopí souvislost mezi zvukem a elektrickým impulsem. Brzy tedy bude stačit pouhý zvukový signál.
Ohradník zvíře netýrá, ale chrání
Navíc se nemusíte bát, že byste pořízením ohradníku vašeho pejska týrali. Elektrický ohradník pro psy má vašeho psa ochránit, nikoliv jej týrat. Ohradníky procházejí přísnými kontrolami a stupeň impulsu si navíc můžete nastavit sami. Zvolte tedy úroveň, kterou uznáte za vhodnou a hlavně přiměřenou.
Instalace ohradníku
Instalace ohradníku navíc není ničím složitým, a tak ji zvládnete sami. Nějaký čas to samozřejmě zabere, zvláště pokud budete drát instalovat do země, ale ochrana vašeho pejska za to stojí.