Zařizujeme dílnu ve 3 jednoduchých krocích
Obsah článku
Ať už jste domácí kutil nebo vedete odbornou praxi, jistě nedáte na svou dílnu dopustit. Rychle se v ní zorientovat, mít vše potřebné pěkně při ruce a zároveň v ní udržovat pořádek a řád – to je snem snad každého kutila. Jak takovou dílnu zařídit? To vám poradíme v následujících 3 jednoduchých krocích.
Krok č. 1: Kvalitní stůl je základ
Velký pracovní stůl – odborně ponk – je nepochybně alfou i omegou každé správné pracovní dílny. Kromě dostatečného pracovního prostoru by měl obsahovat i místo k odkládání výrobků či nářadí a doplněn by měl být také o praktické poličky a zásuvky.
Zároveň by neměl bránit volnému pohybu v místnosti a jeho konstrukce by měla být primárně určena účelu, pro který bude využíván. Pokud dáváte přednost klasickému stolu bez zásuvek a upřednostňujete minimalismus, pak v blízkosti stolu umístěte vhodné kovové skříně nebo dílenské vozíky s nářadím, s nímž pravidelně pracujete.
Krok č. 2: Zásuvky, poličky a skříně jsou nezbytností
Abyste měli veškeré nářadí a potřebné materiály vždy po ruce, je ideální, když dílnu vybavíte také praktickými skříněmi. Moderní kovové skříně odolají zubu času a mnohdy nabízejí praktické organizéry a variabilní police, díky nimž budete mít o obsahu skříně perfektní přehled.
Pokud bojujete s každičkým centimetrem místa, pak vám jistě přijdou vhod dílenské vozíky, které mohou být doplněny o samostatné zásuvky nebo police, do nichž jednoduše umístíte bedny s nářadím.
Krok č. 3: Nezapomínejte na detaily
Aby se vám v dílně komfortně pracovalo, nezapomínejte ani na takové detaily, jakými je například vhodné a dostatečné osvětlení. Pokud jste limitováni prostorem a v dílně se také převlékáte, přijdou vám vhod šatní lavice, jejichž provedení si můžete vybrat s ohledem na místo i počet uživatelů dílny. K dispozici máte základní typ šatních lavic bez opěradla a věšáků nebo šatní lavice s opěradlem a věšáky na pracovní oděvy.