Jak na pěstování borovice drobnokvěté

Přemýšlíte, jak si zkrášlit svoji zahradu? Chtěli byste se stát pyšnými majiteli okrasného stromu? Jedním z možných adeptů na tuto pozici je i borovice drobnokvětá, kterou si v dnešním článku blíže představíme.

Borovice drobnokvětá pochází z ostrovů Honšú a Hokkaidó, kde roste zejména v horských oblastech. Dorůstá zde přitom výšky až 30 metrů. V našich končinách je toto číslo pochopitelně mnohem menší. Tento okrasný jehličnan vyniká svým pomalým růstem. Díky němu se může pochlubit skutečně velmi kvalitním dřevem, které v Japonsku využívali zejména řezbáři.

Nyní se více zaměříme na kultivar „Glauca“, který je jako okrasný strom naprosto ideální. Pro tvarování jako bonsaj se hodí především z toho důvodu, že má velice pomalý růst. V dospělosti je tak schopný dosáhnout výšky 5 až 10 metrů.

Větve jsou umístěny nepravidelně. Jehličí má krásnou zelenou až modrou barvu, někdy se mohou objevovat dokonce stříbřitě šedomodré odstíny. Jehlice přitom vyrůstají v jednotlivých svazečcích po pěti.

Nároky na půdu

Borovice drobnokvětá „Glauca“ vám krásně poroste i v chudších půdách, dařit se jí bude na skalnatých vřesovištích. Důležitý je pro ni hlavně dostatečný přísun světla a vlhká půda. Trvalé sucho jí nedělá vůbec dobře.

Zajímavý článek:  Poradíme vám při výběru kvalitní motorové pily

Pokud tuto dřevinu budete pěstovat v chladnějších podmínkách, nezapomeňte ji umístit na chráněné místo. Jako ideální se v tomto případě jeví atrium nebo zádveří.

Kam ji zasadit?

Barevné provedení tohoto jehličnanu způsobuje, že krásně vynikne v každé zahradě. Moc hezky bude vypadat v kombinaci s červenolistými japonskými javory a azalkami. Borovici lze zasadit do volné půdy nebo do patřičně objemné nádoby. Své uplatnění najde na terase, v atriu nebo jako součást vstupu do domu.

Pro více informací navštivte web www.okrasne-stromy.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *